Омолоджувальні процедури – найбільш затребувані програми, які пропонує сучасна косметологія. Серед безлічі антивікових процедур найпопулярнішими є уколи ботулотоксину типу A. Вони ефективно усувають зморшки, надаючи шкірі молодого і свіжого вигляду. Вони ефективно усувають зморшки, надаючи шкірі молодого і свіжого вигляду. Ми вирішили розповісти, куди колоти ботокс для омолодження, щоб отримати бажаний ефект.
Зони для корекції
За допомогою ботулотоксину можна кардинально змінити проблемні зони в різних ділянках обличчя. Оскільки ботокс є препаратом точкової (локальної) дії, то для рівномірного ефекту частіше роблять уколи в декількох ділянках. Яких саме – залежить від стану шкіри.
Верхня частина обличчя
Естетична корекція ботоксом найчастіше проводиться саме тут. Адже у верхній частині обличчя розташовані м’язи, через надмірну активність яких і з’являються перші мімічні зморшки. Особливо ботулотоксинові ін’єкції використовують для розгладження горизонтальних ліній на лобі. Також уколи в цю область дають змогу злегка підняти брови, створюючи більш відкритий погляд. Крім цього, під «прицілом» ботокса опиняється зона міжбрів’я – вертикальні «зморшки гніву», які надають обличчю похмурого вигляду.
Середня частина обличчя
У ділянку навколо очей ботокс колють, щоб зменшити вираженість «гусячих лапок» – зморшок, що виникають під час посмішки або сміху. Крім цього, за допомогою ін’єкцій ботулінічного токсину можна скорегувати «кролячі зморшки» – дрібні складки, що виникають на переніссі, коли людина зморщує ніс.
Нижня частина обличчя
Проведення ботулінотерапії в цій ділянці дає змогу ефективно усунути вікові зміни. Наприклад, прибрати дрібні зморшки над верхньою губою, підняти опущені куточки рота, що надають обличчю недружнього вигляду. Нерідко уколи роблять у підборіддя з метою усунення дрібних нерівностей шкіри. Також застосовують ботокс для овалу обличчя з метою поліпшити пропорції – скорегувати контури, наприклад, якщо є асиметрія.
Шия і декольте
Найчастіше ін’єкції ботокса в шию роблять для розгладження горизонтальних зморшок-складок, що виникають через зниження пружності шкіри. Також препарат здатний розслабити гіперактивний м’яз, що викликає появу «індичої шиї». У результаті вирівнюється контур шиї, шкіра має значно молодший вигляд.
Ботулінотерапія виявляється ефективною не тільки в корекції вікових змін, а й лікуванні підвищеної пітливості. У цьому разі препарат вводять у ділянку, де потові залози працюють надмірно (пахвові западини, стопи, долоні).
Іноді Ботокс використовують у медицині для лікування різних патологічних станів. Наприклад, препарат допомагає розслабити м’язи, полегшити рухи і знизити болючість у руках (ногах) після інсульту, при ДЦП, коли виникає неконтрольований м’язовий спазм.
У якому віці починати ботокс
Будь-яка косметологічна процедура має вікові обмеження і ботулінотерапія не є винятком. Однак назвати точну цифру складно, оскільки кожна людина індивідуальна. Відповідно, вікові зміни можуть проявлятися в різному віці – в одних раніше, в інших пізніше. Також відрізняється і вираженість зморшок. Як правило, косметологи рекомендують починати колоти ботулотоксин у віці 25-35 років, коли в багатьох уже з’являються стійкі мімічні зморшки. Однак, щоб запобігти передчасному старінню і не допустити формування глибоких зморшок, можна робити такі ін’єкції з 20-25 років.
Важливо пам’ятати, що омолоджувальні процедури ботулінічним токсином призначаються фахівцем індивідуально. Обов’язково береться до уваги чимало чинників: стан шкірних покривів, спадковість, спосіб життя. Адже якщо починати ботулінотерапію передчасно або зловживати ін’єкціями, то це може призвести до небажаних ефектів. Тому обов’язково варто прислухатися до думки косметолога, який об’єктивно оцінить ситуацію і скаже, чи справді потрібні такі процедури, чи варто почекати.