Небажані реакції та способи поліпшення станів
Сама процедура абсолютно безпечна, але оскільки методика є інвазивною, то цілком зрозуміло, що шкіра реагуватиме на мікротравмування. Нижче представлені найпоширеніші побічні явища, які можуть виникнути після сеансу.
Почервоніння і набряк
Гіперемія – це реакція шкіри на тепло, створюване під час процедури, що призводить до розширення судин і прискорення кровотоку. А набряк з’являється через механічне подразнення шкіри. Для зняття набряклості можна робити холодні компреси. А як зменшити почервоніння після електроепіляції? У цьому допоможуть заспокійливі креми з алое вера, Пантенол. Протягом 1-2 днів після процедури слід уникати гарячих ванн і відвідування саун, також потрібно обмежити фізичну активність.
Утворення кірочок
Скоринки утворюються внаслідок мікротравмування шкіри і слугують захисним бар’єром, який сприяє загоєнню ран і запобігає проникненню інфекцій. У жодному разі не можна зривати скоринки, щоб уникнути рубцювання шкіри та розвитку ускладнень після процедури. Оброблену ділянку слід захищати від сонця, за рекомендацією майстра можна використовувати антибактеріальні мазі.
Свербіж
Виникає на тлі загоєння шкіри. Постарайтеся не чіпати місце, що свербить, руками і тим паче не чухайте його. Заспокоїти шкіру після електроепіляції допоможуть охолоджувальні гелі, зволожувальні та антисептичні засоби. Також слід уникати косметики з відлущувальними компонентами та парфумерії, які можуть посилити подразнення.
Якщо процедура проводилася некваліфікованим майстром, можуть з’явитися гематоми і навіть опіки. Тому важливо вибирати перевірені салони з хорошою репутацією.
Особливості догляду за шкірою в період відновлення
Після процедури, під час загоєння, шкіра схильна до інфекцій. Щоб уникнути ускладнень, дотримуйтесь рекомендацій майстра. В основному догляд за шкірою після електроепіляції передбачає:
- Захист обробленої зони від сонячних променів до повного загоєння.
- Захист епільованої ділянки від вологи в першу добу, використання теплої води під час водних процедур (не гарячої).
- Носіння вільного одягу з натуральної тканини, який не створюватиме сильного тертя об шкіру.
- Тимчасове обмеження щодо використання дезодорантів і косметичних засобів на обробленій зоні.
Якщо у клієнта тонка шкіра, то він має пам’ятати, що їй знадобиться більше часу для повного відновлення.
Коли не можна робити електроепіляцію
Перед видаленням небажаного волосся обов’язково потрібно ознайомитися з тим, які протипоказання для електроепіляції. Ось стани, за наявності яких виконання процедури заборонено:
- запалення, гнійні процеси в зоні обробки;
- онкологічні захворювання;
- хвороби шкіри;
- наявність кардіостимулятора;
- порушення роботи серцево-судинної системи;
- гіпертонія;
- психічні розлади;
- хронічні захворювання в період загострення;
- порушення гемостазу;
- вагітність;
- індивідуальна непереносимість.
Також існують обмеження залежно від зони обробки. Не можна проводити електроепіляцію бікіні за наявності внутрішньоматкової спіралі або видаляти волосся на молочних залозах під час годування грудьми.
Дотримуючись рекомендацій майстра і дотримуючись правил догляду за шкірою після процедур, ви зможете мінімізувати побічні ефекти і прискорити відновлювальний процес.